Wykonywane przez nas konstrukcje hal są dostosowane do założonego, pierwotnego przeznaczenia obiektu, zapewniając optymalne i prawidłowe jego użytkowanie. Równocześnie w projektowaniu bierzemy pod uwagę możliwość zmian technologicznych, potrzebę rozbudowy i modernizacji.
Konstrukcje nośne hal charakteryzują się duża powtarzalnością elementów i zespołów konstrukcyjnych. Projektujemy je na ogół z płaskich układów poprzecznych (rygle dachowe i słupy główne) połączonych w przestrzenny ustrój stężeniami, płatwiami i ryglami ściennymi.
Standardowe konstrukcje hal to dwuprzegubowe ramy stalowe zamocowane przegubowo w fundamencie. Ramy wykonane są z równoległościennych profili dwuteowych. Ramy skrajne stanowią jednocześnie podkonstrukcję wsporczą ścian szczytowych. Słupki ścian szczytowych podpierające rygle ścienne mocowane są do rygli ramy głównej. Połączenia węzłowe poszczególnych elementów konstrukcji wykonane są jako połączenia doczołowe na śruby. Płatwie i rygle ścienne wykonywane są jako wieloprzęsłowe belki z zimnogiętych, ocynkowanych profili stalowych typu „Z” lub jako profile walcowane.
Budowane przez nas hale pod względem technologicznym i estetycznym tworzą spójną całość. Współpraca z projektantami oraz znajomość branży sprawiają, że budowane przez nas obiekty są atrakcyjne wizualnie, ergonomicznie i ekonomicznie.
Aby nasze konstrukcje były wykonane w wysoką jakość standardzie oraz spełniały oczekiwania klientów:
Projektujemy i wykonujemy budynki halowe z wiązarami kratownicowymi.
Pasy wiązara wykonane są z profili dwuteowych lub profili zamkniętych, a elementy stratowania (słupki i krzyżulce) z kwadratowych lub prostokątnych profili zamkniętych.
W przypadku większych rozpiętości elementy skratowania mogą być również wykonane z profili dwuteowych.
Słupy ramownic wykonuje się z profili dwuteowych typu HEA. Słupy mocowane są na fundamentach w sposób przegubowy.
Wiązary kratowe są przez nas stosowane w budynkach, w których słupy wykonane są z żelbetu. Pozwala to na zwiększenie ogólnej odporności ogniowej budynku.
Przykładowe obiekty w konstrukcji kratownicowej:
Budowa centrum logistyczno-magazynowego AMAZON w Okmianach
Zadaszenie placu przeładunkowego INOUTIC w Jasinie
Konstrukcja hali modułowej magazynowo produkcyjnej wraz z częścią biurową Waimea w Bydgoszczy
Rozbudowa budynku produkcyjno-magazynowego ELHAND w Lublińcu
Nowoczesnym i ekonomicznym systemem konstrukcyjnym dla budynków hal jest konstrukcja o zbieżnych słupach spawanych zamocowanych przegubowo w fundamencie, połączonych sztywno z ryglami wykonanymi z blachownic o zmiennej wysokości. Konstrukcja główna budynku to ramy blachownicowe, składające się ze zbieżnych słupów i rygli o zmiennej wysokości.
Drugorzędnym elementem konstrukcyjnym są płatwie dachowe i rygle ścienne, będące podporą dla poszycia dachu i ścian budynku. Są one wykonywane z elementów cienkościennych typu „Z” i „C” i stanowią łącznik warstw poszycia z główną konstrukcją nośną.
Płatwie i rygle przenoszą obciążenia na ramy główne oraz współtworzą układ stężeń zapewniających stateczność całego układu konstrukcyjnego.
Standardowo do stężenia konstrukcji stosowane są prętowe stężenia krzyżowe.
Przykładowe obiekty w konstrukcji blachownicowej:
Budynek biurowo-warsztatowo-magazynowy „Truck części Błach i Rajchel” w Małuszowie
Przebudowa i rozbudowa hali produkcyjnej z częścią socjalną HELLERMANN TYTON w Słupcy
Budynek produkcyjno-magazynowy Vasco Doors w Nysie
Montaż konstrukcji systemowej pierwszo i drugorzędnej wg systemu ASTRON. Konstrukcje stalowe składają się ze słupów i dźwigarów wykonanych z profili spawanych lub gorącowalcowanych oraz płatwi i szyn z ocynkowanych profili zimnogiętych. Montaż blachy dachowej. Montaż obudowy dachu i ścian.
Montaż lekkiej konstrukcji nośnej z kształtowników zimnogiętych oraz obudowy w postaci osłonowych blach trapezowych (hala zimna) lub płyt warstwowych (hala ciepła).
Budowa hali dla Balex Metal w Długołęce
Dostawa konstrukcji stropów na obiekt „Browary Wrocławskie”
Muzeum Centrum Historii Zajezdnia
Realizacja w Toruniu
Ogrody Zimowe w Żmigrodzie
Zabezpieczenie ściany fasadowej remontowanego budynku we Wrocławiu
Konstrukcja wiaty w Nowej Soli
Pylon reklamowy w Bielanach Wrocławskich